Čo vás prvé napadne, keď počujete slovo „NETWORKING“?

Ten networking, ten už je všade.  Aj vám to neraz takto blyslo hlavou? Networking môžeme zadefinovať ako proces vytvárania vzťahov založených na osobnom prístupe. Networking funguje formou výmeny informácií, osobných skúseností, referencií,  udržiavania osobných vzťahov. Networking by vo finále mal viesť k vytvoreniu silných spojení. Možno nový biznis? Možno nové obchodné príležitosti? Možno.

Ale za mňa veľmi jednoducho, po slovensky, PREPÁJANIE.

Prepájanie ako forma energie, ktorú odovzdáme, ktorú dostaneme.

 

8 statočných

Našu spoločnú podnikateľskú púť sme začali 3.7.2020. Asi nemusím bližšie predstavovať obdobie, kedy nám bolo viac zakazované ako bolo dovolené. Aj napriek nepriazni   k-o-v-i-d-o-v-e-j   doby sme sa ôsmi zakladatelia rozhodli, že sa nevzdáme a budeme v našej práci pokračovať. O to viac a s oveľa väčšou chuťou a odhodlaním, ako v čase „keď nám bolo dovolené“. Vedeli sme však, že sme na správnej ceste, že naša vízia a naše presvedčenie má zmysel, že to chceme inak. Toto všetko nám pomohlo nevzdať sa a pokračovať. A my sme pokračovali. Pretože sme to tak cítili, pretože nám bolo jasné, že práve „inak“ je tá správna cesta . Ako je to teda inak? ĽUDSKY.

 

Ale prepájanie s človečinou?

V našom klube sme prepájanie posunuli niekde úplne inde. Suché odovzdávanie vizitiek a studených kontaktov nám bolo vždy neznáme.  Zvykne sa hovoriť, za všetkým hľadaj ženu. U nás zvykneme hovoriť, za všetkým stojí človek, za každou úspešnou firmou je človek. Túto myšlienku sme chceli odovzdať ďalej. Úprimne, s rešpektom, pokorou a bez prikrášľovania.  Aby bolo jasné, že aj my sme ľudia, že aj my sme zažili v podnikaní radostné i neradostné situácie. Bolo by neférové rozprávať len o úspechu. Nehráme hru, že všetko je perfektné. V tomto sme autentickí. Človečinu sme si najprv odovzdávali medzi sebou. Teraz dobrovoľne a s radosťou dávame kus zo seba aj ostatným. A naše prepájanie dostalo odrazu vlastnú pridanú hodnotu – prepájanie  s človečinou. Našim cieľom je pomáhať, našim poslaním je zdieľať to, čo nám funguje. A my sa s tým, čo vieme, radi podelíme. Klub Džezva nie je len o prepájaní. V prvom rade je to o hodnote, ktorú dávame. Hodnotou je to:

      Čím motivujeme.

      Ako pomáhame.

      Ako vieme podporiť?

      Ako vieme niečo naučiť.

 

Ako nám to teda funguje? (po prvé)

Stretávame sa s presnosťou švajčiarskych hodiniek. Byť vám každé dva týždne k dispozícii je našou zodpovednosťou. V klube Džezva sme vytvorili bezpečné a dôverné prostredie. Prinášame skutočné podnikateľské príbehy, skutočné situácie, ktoré podnikateľský život prináša. Zdieľame naše skúsenosti, zdieľame to, čo funguje nám, v dvoch osobitných častiach – Biznis pod lupou a Podnikateľský príbeh.

Chceli sme dať ešte viac, vymysleli sme si vlastný projekt „Mentorský stôl“. V rámci pravidelného Mentorského stola  hľadáme riešenia pre rôzne podnikateľské situácie alebo len riešenia otázok a tém, o ktoré je záujem. Aj týmto našim projektom vytvárame dôverné prostredie a vychádzame podnikateľom v ústrety pri hľadaní rôznych riešení, na témy, ktoré ich zaujímajú, s ktorými za nami prídu.

 

Ako nám to teda funguje? (po druhé)

Zrkadlo nám nastavujú naši hostia, z ktorých sa postupne stávajú členovia. Povedali o nás:

Do Klubu Džezva chodím domov“ alebo „Služba je to, za čo zaplatím, hodnota je to, čo dostanem“ alebo  „Som rád, že ste normálni“ alebo „Chodím si sem len vyčistiť hlavu“ (čoby nie! aj o tomto je život s nami).

 

Ako podnikatelia vieme, že podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou, avšak prejsť cestou podnikania a mať z podnikania radosť je možné len pomocou správnych spojení a korektných vzťahov, vzťahov založených na úprimnosti, ľudskosti a človečine.


"P" ako Podnikanie
"P" ako Pomoc
"P" ako Podpora
"P" ako Priateľstvo

Vo finále, začínali sme ako podnikatelia, dnes si dovolím povedať, že sa z nás stali priatelia.

Doprajte si, aby sa o Vašich podnikateľských úspechoch hovorilo.

My sme si to dopriali.

A doprajeme to i Vám!

KDE?
v KLUB POMOCI PODNIKATEĽOM o. z. - Klub Džezva, Tehelná 4, Zvolen

Natália